top of page

Kaydırmaz Zemin Kaplama 1000 mm. x 3000 mm.

Kaydırmaz CTP zemin kaplamaları, başta Fabrikalar olmak üzere yoğun olarak kullanılan yağlı ve ıslak  tüm zeminlerde kayma riskini azaltmak ve güvenliği artırmak için kullanılan özel bir kaplama türüdür. Cam elyafı ve termoset reçinelerin birleşimiyle oluşturulan kimyasallara oldukça dayanıklı bir malzemedir. Bu malzeme, dayanıklılığı, direnci ve üst düzey (R13) kaymaz özellikleri ile bilinir. Özellikle üretim prosesinde Hidrolik ve Bor yağlarını kullanan işletmeler için kaymaz zemin kaplaması güvenli yürüme alanı oluşturur.

Kaydırmaz CTP zemin kaplamalarının bazı özellikleri şunlardır:

 1. Kaymaz Yüzey: Kaymaz zemin kaplamalarının yüzeyi özel bir dokuya sahiptir, bu da dik rampalarda bile zeminde kaymayı önler.

 2. Dayanıklılık: Zemin kaplama malzemesi genellikle çok dayanıklıdır ve aşınmaya karşı dirençlidir. Bu özellikleri sayesinde yoğun trafiğe ve kimyasallara maruz kalan alanlarda da tercih edilir.

 3. Kolay Temizlik: Zemin kaplamaları genellikle kolay temizlenir, bu da bakım işlemlerini basitleştirir.

 4. Hafiflik: CTP malzemesi genellikle hafiftir, bu da kurulum ve taşıma işlemlerini kolaylaştırır.

 5. Kimyasal Dayanıklılık: CTP zemin kaplamaları kimyasallara dayanıklıdır, bu da çeşitli endüstriyel ortamlarda kullanılabilmelerini sağlar.

 6. Çeşitli Renk ve Desen Seçenekleri: Zemin Kaplamları genel olarak iş güvenliğine uygun olan sarı ve siyah renklerde üretilir. Ancak projelerde farklı renk ve desen seçeneklerin de tercih edilebilir.

 7. Diğer Özellikler: İç ve dışa alanlar için uygundur. Elektrik iletmez

 

Kaydırmaz CTP zemin kaplamaları, genellikle fabrikalar, alışveriş merkezleri, spor salonları, hastaneler, okullar, endüstriyel tesisler ve kamusal alanlarda kullanılır. Bu kaplamalar, güvenliği artırmanın yanı sıra zeminlerin dayanıklılığını ve kullanım ömrünü uzatmak için etkili bir çözüm sunar.​

Kullanım Alanları :

 • Fabrikalar

 • Belediyeler

 • Hastaneler

 • Oteller

 • Alışveriş Merkezleri

 • Toplu Taşıma Araçları

 • Üst Geçitler

 • Engelli Rampaları

Renk Seçenekleri

Kaydırmaz Zemin Kaplama Siyah
Kaydırmaz Zemin Kaplama Sarı

*Kaydırmaz Zemin Kaplama ürünleri talep edilmesi halinde istenilen RAL renklerinde üretilebilmektedir.

Uygulama Yöntemleri:

Aşağıda bulunan PDF dosyalarından uygulama yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

Teknik Bilgi:

Aşağıda bulunan PDF dosyalarından teknik bilgileri inceleyebilirsiniz.

bottom of page